Sesli Gazete - Yeni Akit - 11 Temmuz 2019

Mahruti Bakış kanalı Sesli Gazete'de yayınlanan Yeni Akit programının Abdurrahman Dilipak'in konuk olduğu Ali Babacan, Adnan Menderes, CHP, DP, Celal Bayar, İşçi Arı, Hasan Polatkan, Fatin Rüştü Zorlu, Ekran Yüzü ve Derinler'in konuşulduğu 11 Temmuz 2019 tarihli yayını.

Yeni Akit

Yeni Akit

Yeni Akit, Türkiye'de yayımlanan İslamcı ve sosyal muhafazakâr ulusal günlük gazete. Yeni Akit gazetesi, aşırı sağcı bir gazetedir. Museviler, ateistler, eşcinseller gibi gruplara karşı nefret söylemlerine başvurmuştur.[3][4][5] Köktendincilikle eleştirilen gazete Hrant Dink Vakfı tarafından hazırlanan bir rapora göre, Türkiye'de nefret söylemine en fazla rastlanan ulusal gazetedir.[3] İlk defa 12 Eylül 1993'te Akit adıyla çıkmıştır ve 5 Aralık 2001'de Anadolu'da Vakit adını almıştır. 9 yılı aşkın süredir yayın yapan Anadolu'da Vakit gazetesinin imtiyaz sahibi Nuri Aykon'un 13 Eylül 2010 günü ölmesi sonrası gazetenin isim hakkına sahip olan kanuni varisler, neşriyatın devam edip etmemesi konusunda tereddüt yaşamışlardır. Bu çerçevede Vakit Yayın Kurulu yeni bir karar alma zorunluluğu hissetmiştir. Yeni Akit'in kadrosunda eski Refah Partisi Rize milletvekili ve belediye başkanı Şevki Yılmaz, başörtülü olduğu için mecliste yemin ettirilmeyerek milletvekilliği düşen Merve Kavakçı, devlet eski bakanlarından Hasan Aksay, 312 general hakkındaki yazısı yüzünden yargılanan Asım Yenihaber ve Kenan Alpay gibi isimler yer almıştır. Daha Fazla »
Olaylara mahruti bir bakış açısı ile yaklaşarak, herkesi dinledikten sonra kanaat oluşturmak isteyenlerin kanalı Mahruti Bakış; 59 kanalda yayınlanan 1082 programda, 570 ekran yüzü ile 6855 konuğuyla 12395 konunun konuşulduğu 22329 yayın ile hizmetinizde..!

Son Yeni Akit Yayınları

Son Sesli Gazete Yayınları