TV 100 - 100 Özel - 10 Temmuz 2019

Mahruti Bakış kanalı TV 100'de yayınlanan Metehan Demir'in sunduğu 100 Özel programının Hasan Ünal, Şeref Oğuz, Sedat Aybar ve Hüseyin Çiloğlu'in konuk olduğu Irak, Pençe Harekatı, KKTC, Doğu Akdeniz, AB, ABD ve Yol Haritası'in konuşulduğu 10 Temmuz 2019 tarihli yayını.

Sedat Aybar

Sedat Aybar

Dokuz Eylül Üniversitesi Uluslararası İktisat Bölümünden mezun olan Prof. Dr. Sedat Aybar, yüksek lisans ve doktora derecelerini Londra Üniversitesi SOAS’dan almıştır. Kadir Has Üniversitesinde Yardımcı Doçent ve Doçentlik yapan Aybar, halihazırda İstanbul Aydın Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi ve Finans Bölüm Başkanıdır. 1996’da, İngiltere, Denizaşırı Ülkeler Kalkınma Örgütü (ODI) için ‘Sahra-altı Afrika’ya Yatırım Yapan Kurumsal Yatırımcıların Finansal Yatırım Kararlarının İncelenmesi’ projesinde danışmanlık yapan Aybar, 1997-2008 yılları arasında Güney Afrika Cumhuriyeti, Landbank (Ziraat Bankası) Yönetim Kurulu Başkanına, bankanın yeniden yapılandırılması konusunda danışmanlık vermiş; Güney Afrika Cumhuriyeti’nde “Gerçekler ve Yeniden Barışma Konseyi” tarafından görevlendirilen Banka İzleme Komisyonunda danışmanlık yapmıştır. IMF’de çalışan 1200 uzman iktisatçıya yönelik eğitim programı ve audio-vizyon programlarının hazırlanması projesinde araştırmacı olan Aybar, Etiyopya Merkez Bankası çalışanlarına yönelik, Birleşmiş Milletler tarafından finanse edilen Açık Piyasa İşlemleri konusunda eğitim programı ve uygulama rehberi hazırlanması projesinde görev almış; 2005 yılında Moldova Merkez Bankasına finansal reform ile ilgili danışmanlık vermiştir. Londra Üniversitesi ile birlikte Asya Kalkınma Bankası (ADB) tarafından yürütülen Azerbaycan sürdürülebilir iktisadi büyüme stratejisi için teknik kapasite yardımı projesi ile UNDP tarafından Özbekistan Cumhuriyeti için yürütülen Milenyum Kalkınma Hedefleri çerçevesinde, yoksulluk yanlısı makro-ekonomik politika stratejileri geliştirme projesinde görev alan Aybar, UNDP’ye Azerbaycan, Gümrük ve Sınır Geçişleri ve Serbest Ticaret Bölgeleri Konusunda danışmanlık yapmıştır. Daha Fazla »
Olaylara mahruti bir bakış açısı ile yaklaşarak, herkesi dinledikten sonra kanaat oluşturmak isteyenlerin kanalı Mahruti Bakış; 64 kanalda yayınlanan 1111 programda, 572 ekran yüzü ile 7068 konuğuyla 12912 konunun konuşulduğu 23344 yayın ile hizmetinizde..!

Son 100 Özel Yayınları

Son TV 100 Yayınları